scroll Probíhá 03. 11. 2022 - 25. 11. 2022

scrollvstupné dobrovolné

website https://www.lichtenbergpetr.cz...

O výstavě
a autorovi

Petr Lichtenberg, narozen 1970

Své obrazy vystavuji i s vědomím, že nemám žádné výtvarné vzdělání, neabsolvoval jsem žádný výtvarný kurz a jsem malíř autodidakt. A také vím, že nepřináším žádný nový převratný malířský styl, nehledám nálady svých obrazů v dynamice malby, struktuře, symbolech či vnitřní výpovědi. Ale snažím se o co nejvěrnější zachycení skutečnosti v realistických zátiších a detailních pohledech do přírody kolem.

Víte, já jsem se k malování dostal až poměrně pozdě, ve svých 42 letech kdy jsem si musel nechat opravit srdce a spoustu věcí jsem si musel srovnat v hlavě. Některé své sny jsem tak byl donucen opustit, ale naštěstí jsem si začal plnit sny jiné. Takže i když to možná není na první pohled patrné, věřte, že v každém z mých obrazů je kousek ze mne, kousek z mého velkého snu být malířem.

Mé obrazy jsou na první pohled srozumitelné, což může nebo naopak nemusí být dobře. Já ale pevně věřím, že obzvlášť v dnešní složité době by pro některé z nás mohly být alespoň chvilkovým vytržením z reality všedních dnů.

Techniku malby neřeším, protože vlastně ani nevím, co bych měl řešit a tak jenom řeším, jestli se mi to, co právě maluji, už líbí nebo ještě ne. A v koutku duše doufám, že se mé obrazy budou líbit i někomu jinému.

Zdá se, že se to občas povede, protože jsem obdržel několik ocenění, z nichž si nejvíce cením úspěchu, kdy jsem v konkurenci více než 120 umělců z několika zemí, obdržel Hlavní cenu vystavovatelů na mezinárodním veletrhu výtvarného umění ARTFEST 2017 v Českých Budějovicích.
Za zmínku určitě stojí i druhé místo v mezinárodní soutěži osmi evropských zemí European Art Awards 2016, kde mezinárodní porota vybírala z téměř 240 výtvarných děl.

P.S. Vy co malujete: taky máte ten krásně zvláštní pocit – snad natěšení, opatrnosti, možná i netrpělivosti – když vezmete to ještě prázdné plátno do ruky?

Petr Lichtenberg

address

TWINART GALLERY

Arbesovo náměstí 11

150 00 Praha

address

PO – PÁ od 14 do 18 hodin

Kudyznudy.cz - tipy na výlet