scroll Probíhá 17. 02. 2022 - 09. 03. 2022

scrollvstupné dobrovolné

website https://www.facebook.com/LionA...

O výstavě
a autorovi

Společná výstava tří autorů Vás zavede do světa prstomaleb, pop artu a uměleckých odlitků. Jak se vzájemně propojují, doplňují, v čem jsou jiní a originální se přijďte přesvědčit na prodejní výstavu, která je veřejnosti otevřená každý všední den od 14 do 18 hodin.

 

Liduš Ondrašíková

(1988, Nasavrky)

S divokostí v duši a láskou k horám zachycuji neopakovatelnost přírody. Jsem svými obrazy a ony mou pamětí.

Přes deset let jsem malovala štětci. Prošla jsem si obdobím symbolismu i realismu. Poctivé krajinky mě držely dlouho. Pak jsem odjela na Nový Zéland a po návratu všechny zážitky a emoce potřebovaly ven. A štětce už na to byly krátké. Měla jsem potřebu hned a přímo zachytit barvy, emoce, vítr, štěstí i sílu těch míst. A prsty byly přesně tou technikou, která to dokázala vystihnout. Doteď mám prstomalbu jako prostředek pro vyjádření silných pocitů a dynamiky. Používám ji pro obrazy s tematikou divočiny, ať už krajiny nebo zvířat. A stejně ráda se od ní zase na chvíli vracím ke štětcům. A pak zase zpět.

www.lionart.cz

info@lionart.cz           + 420 776 554 552     FB: @LionART.cz IG: @lionart_cz

Martin Horký (1993, Svitavy)

Zabývám se výrobou uměleckých odlitků, studium tohoto oboru jsem začal v Brně na umělecko-průmyslové škole obor umělecké odlévání. Během začátku čtvrtého ročníku jsem začal vyrábět první vlastní návrhy, modely a formy. Tím se stala naše garáž mou první malou dílnou, kde jsem začal tvořit. Díky občasným brigádám ve svitavské slévárně jsem získal prostory, kde jsem mohl provádět tu špinavější část této práce – tavení a odlévání.

Následoval nástup do bakalářského studijního oboru umělecké odlévání v Ostravě, kam jsem nastoupil roku 2012. Během studia jsem pokračoval v zakázkové výrobě a vlastní tvorbě, získával jsem více zkušeností, potřebné stroje a nástroje. Následně jsem získal kontakt ve svitavském Středisku volného času, kde jsem měl možnost organizovat jednorázové akce, kdy si každý účastník vyrobil vlastní odlitek a také kroužky uměleckého řemesla pro děti. V SVČ pro mě vznikly vhodné prostory a po krachu místní slévárny tak následoval dočasný přesun tam, měl jsem tak možnost pokračovat ve své tvorbě.

Po dokončení bakalářského studia následovalo navazující studium oboru moderních metalurgických technologií FMMI (fakulty metalurgie a materiálového inženýrství) na VŠB- TU Ostrava. Během této doby jsem pokračoval v tvorbě, vedení kroužků a organizování občasných workshopů. Vždy jsem chtěl pracovat rukama, proto odpověď na otázku, co po škole, byla zcela jasná. Po dokončení studia v roce 2017 jsem si pronajal prostory dílny, zde ve Svitavách, přestěhoval veškeré roztahané stroje a materiál na jedno místo a pokračoval ve svém podnikání.

Momentálně již v roce 2022 stále na stejném místě spolu s jedním zaměstnancem pokračuji ve výrobě nových odlitků. Během předchozích let jsem měl tu jedinečnou příležitost projít si velkým množstvím zajímavých zakázek, ale i výzev a velkých nezdarů. Proto se neustále snažím zdokonalovat v samotných postupech dílčích úkonů, ale i návrhu a řešení celé technologie. Navzdory dnešní moderní době převládá v naší dílně velký podíl ruční práce a individuální přístup k zakázkám.

Kontakt:

Údolní 23 Svitavy, 56802

www.horkymartin.cz

https://www.facebook.com/SlevacHorky/

tel. +420 731 821 180

 

Tereza Posoldová , 1990 Krnov

Tereza Posoldová je krnovská malířka, ilustrátorka, výtvarnice a fotografka, jejíž umělecká díla byla prezentována na mnoha výstavách po České republice.

Z jejích obrazů srší pestré barvy, sny, tajemno, veselost i hravost.

Nerada svou tvorbu zařazuje pod strnulé umělecké směry. I když se může zdát, že její obrazy jsou spíše Abstrakce, sama autorka to považuje za zkreslený pohled, neboť dává divákovi prostor, ať si sám udělá vlastní názor.

Ve své tvorbě využívá prvky pop-artu, spontánní abstrakce, techniky Airbrush nebo také akvarelové malby. Do svých děl zasazuje reflexní média a různé textury. Experimentuje nejen s barvami ale také s motivy. Každé dílo je nositelem určitého tématu.

Velkou inspirací k tvorbě je pro ni cestování, díky kterému více používá zářivé barevné palety. Hudba jí pak pomáhá nasměrovat tahy štětcem.

tereza-posoldova@seznam.cz

tel. 728 305 025

web: tereza-art.wixsite.com/obrazy

Instagram: @terezaart.cz

Facebook: @TerezaArt.cz

address

TWINART GALLERY

Arbesovo náměstí 11

150 00 Praha

address

PO – PÁ od 14 do 18 hodin

Kudyznudy.cz - tipy na výlet