scroll Probíhá 09. 09. 2022 - 30. 09. 2022

scrollvstupné dobrovolné

website https://www.ivanavich.com/

O výstavě
a autorovi

Ivana Víchová (*1982 – Trutnov) – malířka a lektorka
Ve své tvorbě se zaměřuje na originální abstraktní, semiabtraktní i realistické obrazy s mnoha tenkými vrstvami barev – je to jejím charakteristickým znakem. Její tvorba je žánrově rozmanitá, ale forma vždy vystihuje obsah.
„Mé obrazy mají duši – mají příběh, stejně jako každý z nás.
Když se propojí, zrodí se emoce a obraz začne žít.“
Obrazy jsou inspirované životem. K jejich vizualizaci Ivana často vytváří myšlenkové mapy. Díla jsou zahalena určitým tajemstvím – skrytými symboly. A je jen na divákovi, zda dohledá děj hned, nebo na sebe nejprve nechá působit počáteční emoce, které se mohou rozvinout až po delším sledování.
„Umění je svoboda. Hranice se rozplynou v momentě, kdy nás něčím obohatí.“ Ivana Víchová
Její díla jsou zastoupena v Česku i v zahraničí. Vlastní je sběratelé z ČR i z ciziny. Zdobí řadu domácích i firemních interiérů a tvoří z nich tak jedinečné prostory. Ivana nepřetržitě pracuje na nových projektech. Žije, tvoří a učí texturovanou a akrylovou malbu v Berouně.
Na každou výstavu se Ivana tematicky připravuje. Ne jinak tomu je nyní. Výstava nese krásný a trefný název „Přeju si“ . Zeptali jsme se autorky, co ji k této vizi vedlo. Ivano, proč jste zvolila pro výstavu tento název? „…protože přáti si, je důležité. Může jít o velké věci, ale i maličkosti, které nás dělají šťastnými. Často se lidé odbydou slovy … hlavně zdraví … to je samozřejmě důležité, ale nemusíme čekat na padající hvězdu, na narozeninové svíčky, či spadlou řasu … můžeme si přát každý den… „ Věděla jste hned na jaké téma bude výstava? „Vůbec ne. Dokonce jsem měla naplánováno zcela něco jiného, ale situace, která se kolem mě vytvořila… (myslím tím situaci ve světě, mezilidské vztahy i soukromé věci) , mně nedovolila nějakou dobu vůbec malovat. Prostě to nešlo. Vnímala jsem lidi kolem sebe a všimla si jakési únavy ze špatných zpráv, které se hrnou ze všech možných stran. Věděla jsem, že si to celé přeji jinak… hezky… bez zbytečného dramatizování a složitostí… „ A co bylo tak zásadní… co se změnilo? „Noooo … (smích)… musím říct, že prvotní myšlenka se zrodila ve sprše …( smích )… ……
Výstava potrvá od 9. do 30. září 2022 a prohlédnout si ji můžete PO – PÁ 14:00 do 18:00 hodin, případně dle telefonické dohody +420 737 409 000 na adrese Arbesovo náměstí 11, Praha 5.
address

TWINART GALLERY

Arbesovo náměstí 11

150 00 Praha

address

PO – PÁ od 14 do 18 hodin

Kudyznudy.cz - tipy na výlet