scroll Probíhá 22. 09. 2021 - 08. 10. 2021

scrollvstupné dobrovolné

website https://www.ivanavich.com/

O výstavě
a autorovi

Ivana Vich

Současná česká malířka a lektorka, narozena v roce 1982 v Trutnově. O malování se zajímá od dětství. Tvůrčí práci se věnuje spoustu let. Ivana Vich se ve své tvorbě zaměřuje na originální texturované abstraktní, semiabstraktní i realistické obrazy. Specializuje se na použití textury s použitím akrylových i olejových barev, které nanáší v mnoha tenkých vrstvách. Je to jejím specifickým znakem. Její tvorba je žánrově rozmanitá, důležité je, aby forma vystihovala obsah. V malbě Ivany Vich se často setkává realita s abstrakcí. V této tvorbě vzdaluje své obrazy od všeho jasně „reálného“, co je možné vidět kolem nás a vkládá do nich vlastní vizualizaci. Ke vzniku takových příběhů v obrazech používá tzv. myšlenkové mapy, které dávají jejím dílům hlubší význam. Každý její obraz z volné tvorby je inspirovaný příběhem a jedno jestli jde o realistiku, či abstrakci. Jak sama říká:

 

„Moje obrazy mají duši – mají příběh, stejně jako každý z nás. Když se propojí, zrodí se emoce a obraz začne žít.“

 

Jsou zahaleny určitým tajemstvím a je jen na divákovi, zda dohledá děj hned, nebo na sebe nejprve nechá působit počáteční emoce, které se mohou rozvinout až po delším sledování. Právě o obrazech, technice, inspiraci, projektech a vizích si s ní můžete osobně pohovořit na vernisáži nebo komentované prohlídce. Díla Ivany Vich jsou zastoupena v soukromých sbírkách Čechách i v zahraničí.

Zdobí řadu domácích i firemních interiérů a tvoří z nich tak jedinečné prostory.

Nepřetržitě pracuje na nových projektech, tvoří a učí malování technikou: texturovaná akrylová malba. Žije a pracuje v Berouně.

 

 

„UMĚNÍ JE SVOBODA. Jeho hranice se rozplynou v momentě, kdy nás něčím obohatí.“

address

TWINART GALLERY

Arbesovo náměstí 11

150 00 Praha

address

PO – PÁ od 14 do 18 hodin

Kudyznudy.cz - tipy na výlet