scroll Probíhá 08. 02. 2024 - 28. 02. 2024

scrollvstupné dobrovolné

website https://dominikabrejchova.com/

O výstavě
a autorovi

Dostat se skrz plátna do zemí jako je Kanada, Vietnam, Singapur či Tanzánie můžete na výstavě obrazů malířky Dominiky Brejchové. Naprosto originální hra akrylových barev, písku a spreje vám otevře nové obzory a nutkavý pocit se ptát na spoustu otázek. Autorky a nebo sami sebe?
Někdy je zkrátka minimálně příjemné zažívat jen pozitivní a krásné věci a zapomenout na chmury a trápení. V galerii tentokrát nejdete veselé a pronikavé barvy malované při hudbě a dobré náladě absolutně originálním a osvobozujícím způsobem. Autorčina plátna mají jasný rukopis malířky, která ví, co dělá a s jakým záměrem. Snadno se tak necháte unést na vlnách jejich barev a budete mít silnou touhu si obrazy pohladit…

 

Výstava Bear and Berries Bear and Berries je název poslední dokončené kolekce obrazů Dominiky Brejchové. Představuje soubor 11 pláten inspirovaných putováním po západní Kanadě, konkrétně cestou národními parky mezi Calgary a Vancouverem, kterou autorka absolvovala v červenci roku 2023. Obrazy jsou malované technikou kombinující malbu akrylem, sprejování a strukturování pomocí jemného písku. Obrazy oslavují dechberoucí přírodu, scenérie kanadských hor a sezónu, kdy jsou běžně k vidění medvědi krmící se zrajícími bobulemi. Tato kolekce je výrazná svou barevnou paletou, jež je pro autorku nezvykle temná a kontrastní. Obrazy spojují temné tóny zelené a černé v kombinaci s výraznou růžovou a kontrastní bílou. Součástí výstavy jsou také obrazy inspirované cestováním po Vietnamu, Singapuru nebo Tanzanii. V každé kolekci autorka pracuje s pozadím jinak a využívá různé techniky. Zatímco u nejstarších obrazů z kolekce Serengeti se ještě nevyskytuje písek a pozadí dominují zlaté motivy evokující zvířecí srst lesknoucí se v ostrém slunci, u novějších obrazů vstupuje do malby písek, který abstraktní obrazy uzemňuje do hmatatelné reality. Písek autorce pomáhá navrátit se zpátky na zamilovaná místa a aktivuje hmatovou paměť a vzpomínky. Pro Dominiku je zásadní proces jako takový, malba je pro ni uvolňující a osvobozující zážitek. Dominika Brejchová (*1991) pochází ze Strakonic. Malbu studovala v Českém Krumlově na Střední uměleckoprůmyslové škole sv. Anežky. Na vysoké škole na pár let vyměnila štětce za literaturu a teorii médií. Nyní žije a tvoří na pražském Žižkově. V posledních letech se věnuje hlavně abstraktní malbě a experimentuje s akrylovými barvy, inkousty, spreji a písečnými strukturami. Výraznými barvami a expresivními tahy štětce zachycuje dojmy a vzpomínky ze svých cest. Její obrazy jsou často inspirované exotickými cestami a jsou nositeli čiré radosti a dobrodružství. Vystavovala kromě České republiky také ve Španělsku, Rakousku či Velké Británii.

address

TWINART GALLERY

Arbesovo náměstí 11

150 00 Praha

address

PO – PÁ od 14 do 18 hodin

Kudyznudy.cz - tipy na výlet